Za prítomnosti početných hostí a veľkého záujmu zo strany médií slávnostne uviedli do prevádzky nové atraktívne tobogany na kúpalisku Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi. Súčasne oslávili aj 40. výročie otvorenia termálneho kúpaliska.

Új csúszdacsodák a nagymegyeri fürdőben 1

Kúpalisko Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi je obohatené o vzrušujúce vodné atrakcie. V areáli boli vybudované súčasne štyri nové, moderné zážitkové šmýkačky, ktoré spĺňajú očakávania detí i dospelých. Dve zo štyroch sa objavili prvýkrát na slovenskom trhu práve tu, takže návštevníci kúpaliska sa na veľkomederskom kúpalisku stretávajú so skutočnými unikátmi. Súčasťou veľkolepej atrakcie je toboganové potrubie prechádzajúce cez lievik, prejazd obrovskou u-rampou, ako aj plochá vlnitá šmýkačka a tiež šmykľavka pre deti mladšie ako 12 rokov. Odteraz aj takéto atrakcie obohacujú ponuku termálneho kúpaliska, ktoré sa pýši deviatimi bazénmi, zážitkovým lanovým parkom, sauna centrom a wellness centrom, soľnou jaskyňou a ďalšími liečebnými zariadeniami poskytujúcimi možnosť oddychu a rekreácie.

Új csúszdacsodák a nagymegyeri fürdőben 2

Nové tobogany odovzdali primátor Veľkého Medera Alexander Néveri a konateľ kúpaliska Tibor Križan za prítomnosti členov mestského zastupiteľstva, starostov a primátorov okolitých obcí a miest, ako aj zástupcov najväčších zamestnávateľov v meste. Alexander Néveri poukázal na mimoriadne veľký význam kúpaliska z hľadiska cestovného ruchu a zdôraznil, že odkedy je komplex vo výlučnom vlastníctve mesta, neustále sa rozvíja. „V tom čase sme prijali strategické rozhodnutie, podľa ktorého má správca poskytovať len základné služby, ale pohostenie, ubytovanie a stravovanie prenechá externým dodávateľom, predovšetkým miestnym živnostníkom” – zaspomínal primátor a dodal, že takéto riešenie poskytuje mnoho pracovných príležitostí pre miestnych obyvateľov. Konateľ Tibor Križan poďakoval dodávateľom toboganov ako aj banke za poskytnutie úveru, potom uviedol krátky prehľad o 40-ročnej histórii kúpaliska. Z jeho slov sme sa dozvedeli, že pri otvorení kúpaliska v roku 1974 sa tu nachádzal len jediný bazén, vďaka ktorému sa z Veľkého Medera na dnes stala – po Vysokých Tatrách – druhá najnavštevovanejšia turistická destinácia na Slovensku. V areáli kúpaliska si na vystavených fotografiách návštevníci môžu pozrieť históriu uplynulých štyroch desaťročí v kocke. Návštevnosť a príjmy kúpaliska v prvej polovici 2014 presiahli hodnoty za celý uplynulý rok. Konateľ na naše otázky povedal, že tobogany sú na jednej strane určené na splnenie požiadaviek návštevníkov a aby kúpalisko držalo krok s dobou, pričom na druhej strane môžu priniesť ďalší rast návštevnosti. Zážitkové vodné atrakcie sú dostupné pomocou čipového náramku, kredit na ktorý si návštevníci môžu zakúpiť pri vstupe do areálu kúpaliska.

Új csúszdacsodák a nagymegyeri fürdőben 7

Po privítacích prejavoch na slávnostnom otvorení pre hostí hrala skupina November Duó. Počas ich vystúpenia sa konateľ Tibor Križan a zástupca dodávateľskej firmy Mazur z Poľska Jan Gemzicky nečakane objavili v plavkách na obrovskom rafte, a ako sa patrí na takomto mieste a pri takejto príležitosti, oni dvaja predviedli prvý úvodný sklz na vodnej rampe.